Polecamy

B2B Giełda Tworzyw Szukaj
Polecamy RSS
  z 28

Galwanoplastyka: Znana Technologia Na Nowe Potrzeby

W ostatnich latach tempo miniaturyzacji komponentów wytwarzanych w sektorach związanych z systemami mikroelektromechanicznymi i nanoelektronicznymi osiągnęło niespotykany dotąd poziom. Dla sprawnego rozwoju obszarów, takich jak biomechanika, transplantologia, sektor kosmiczny czy choćby branża pojazdów autonomicznych nigdy dotąd zmniejszanie masy i zwiększanie wytrzymałości elementów składowych nie było tak istotne.

Jak wykorzystuje się węże gumowe oraz złączki CAMLOCK w przemyśle?

Węże gumowe, złączki CAMLOCK, węże z tworzyw sztucznych to niesamowicie funkcjonalne wyroby, które mogą pochwalić się szeregiem różnorodnych zastosowań. Wąż gumowy, jeśli jest potrzebny, powinien spełniać konieczne wymogi techniczne dla konkretnego urządzenia, instalacji, czy dla specjalnego wykorzystania. Węże gumowe muszą być dobierane tak, by gwarantowały bezawaryjną pracę oraz bezpieczeństwo. Sprawdź, jakie produkty najczęściej wykorzystywane są w przemyśle oraz dlaczego warto stawiać na jakościowe akcesoria!

BALITHERM PRIMEFORM - Wyjątkowa Powłoka Do Wyjątkowych Zastosowań

Wysoko wypolerowane formy wtryskowe są bardzo wrażliwe na wszelkie uszkodzenia. Powierzchnie formujące są w szczególności narażone na zużycie i zarysowania spowodowane czynnikami zewnętrznymi lub niewłaściwym użytkowaniem.

Dlaczego Usługi Wtryskowe Zyskują Na Popularności? Wyjaśniamy

Usługi wtryskowe – zwane często po prostu wtryskiwaniem – to popularna metoda przetwórstwa tworzyw sztucznych. Ta nowoczesna technologia pozwala na masową produkcję różnego rodzaju wyrobów plastikowych – dlatego wykorzystywana jest powszechnie w wielu dziedzinach przemysłu. Co warto na jej temat wiedzieć? Czytaj dalej i poznaj jej zalety i zastosowanie.

Na Czym Polega Technologia Metal Injection Moulding?

Metal Injection Moulding to wieloetapowy proces, który łączy wtrysk z metalurgią proszków. Materiałem używanym do wytwarzania wyrobów jest proszek metali połączony z lepiszczem z tworzywa sztucznego. Wtrysk jest pierwszym etapem procesu, prowadzącym do uzyskania wypraski, która dalej poddawana jest operacji usuwania lepiszcza, a następnie spiekania.

Studia Podyplomowe Konstrukcja Form Wtryskowych

Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza ogłasza nabór na zaoczne, 2-semestralne, specjalistyczne studia podyplomowe z zakresu „Konstrukcja Form Wtryskowych” prowadzone na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa przez Katedrę Przeróbki Plastycznej

Bardziej Precyzyjna Obróbka Wymagających Materiałów

Podczas obróbki: stali hartowanych, stali nierdzewnych i stopów wysokotemperaturowych, narzędzia narażone są na duże obciążenia termiczne. Oerlikon Balzers, wiodący dostawca w zakresie wysoko wydajnych rozwiązań powierzchniowych, ustanawia nowy standard branżowy wprowadzając powłokę BALIQ TISINOS PRO. Ta cienka warstwa PVD zmniejsza obciążenia przenoszone przez narzędzia i istotnie poprawia odporność na zużycie (obróbka stali do 70 HRC). Klienci korzystają z dłuższej żywotności narzędzia i wysokiej jakości produktu.

OLEBOND® - Polimery Funkcjonalne Na Bazie Bezwodnika Maleinowego

Produkty TISAN Engineering Plastics z rodziny OLEBOND® to opracowane przez Centrum Badawczo-Rozwojowe polimery zawierające (MAH) bezwodnik maleinowy. Ta grupa produktów jest wytwarzana poprzez szczepienie bezwodnika maleinowego do głównego łańcucha polimeru metodą wytłaczania reaktywnego i przeznaczona m.in.: jako środki pomocnicze w przetwórstwie tworzyw wzmocnionych i napełnionych, uniepalnionych, barierowych i wielowarstwowych (kompatybilizacja, promotory adhezji, środki sprzęgające).

Nowa Generacja Powłok Na Bazie Węgla BALINIT® MAYURA

BALINIT® MAYURA, powłoka na bazie węgla (ta-C), która charakteryzuje się bardzo wysoką twardością i gładkością w stosunku do dotychczas dostępnych pokryć. Polecana na narzędzia skrawające do obróbki aluminium, polimerów i drewna podobnie na tłoczniki i wykrojniki do metali nieżelaznych. Brak narostów, wydłużenie trwałości narzędzi, wyższa jakość przedmiotu obrabianego.

Implementacja Dyrektywy Single Use Plastics

W polskich przepisach pojawiła się implementacja unijnej dyrektywy SUP (ang. Single Use Plastics), ograniczającej jednorazowe opakowania z tworzyw sztucznych. Symbolem zmian stała się plastikowa słomka. Ale jednorazowe kubeczki czy sztućce to nie jedyny problem rozwiązywany nowymi przepisami. Zostały w nich zawarte wysokie poziomy zbiórki tworzyw i konieczność wykorzystywania surowców wtórnych w opakowaniach. Bez wsparcia ze strony specjalistycznych urządzeń do zbierania butelek, może się to nie udać. Od maja 2023 r. Interzero Polska Sp. z o.o. jest jedynym dystrybutorem but
1  2  3  4  5  6  7    28

Ankieta

Plastline

Plastinvent